KONST / Litografier / Färglitografi 12916535
nr 1291 6535
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 73/360, skrämmor. Motivet: 37x57 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Utrop:
400 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:46:02
Jörgen Fogelquist
Läs mer om Jörgen Fogelquist